Zapraszamy do fascynującego świata robotyki. Interdyscyplinarna pracownia robotyczna Skriware stanowi doskonałą obudowę dydaktyczną i metodologiczną przystosowaną do edukacji hybrydowej. W jej skład wchodzą:

SkriBot

SkriBot to zestaw elementów konstrukcyjnych i komponentów elektronicznych pozwalający na samodzielne stworzenie robota. Ze SkriBotem nauczycie się podstaw techniki, elektroniki, programowania, poznacie i zrozumiecie działanie mikrokontrolerów i czujników. Robota zaprogramujecie stacjonarnie lub zdalnie dzięki aplikacji SkriApp, Ardublocks lub Arduino IDE.

SkriKit

Klocki SkriKit rozwiną nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce. Doskonałe do pracy w klasach 1-3. W skład pracowni wchodzi 10 zestawów SkriKit, które odpowiadają na potrzeby jednej klasy.

Creator

Creator to narzędzie, w którym znajdziecie odwzorowanie klocków SkriKit i wiele dodatkowych części konstrukcyjnych. Dzięki integracji z drukarką 3D Skrinter w łatwy sposób wydrukujecie kolejne elementy. Oznacza to, że możecie konstruować własne roboty i dowolnie je rozbudowywać!

Skriware Academy

Aby wesprzeć nauczycieli, zapewnić im komfort użytkowania laboratorium oraz rozwinąć ich kompetencje cyfrowe i metodologiczne stworzyliśmy Skriware Academy, na które składają się:

  • e-kursy w tematyce nowoczesnych technologii, nauczania hybrydowego i metodologii STEAM
  • gotowe scenariusze lekcji na: matematykę, fizykę, geografię, biologię, chemię, technikę, informatykę i nauczanie wczesnoszkolne ,
  • prezentacje multimedialne dla uczniów,
  • karty pracy dla uczniów,
  • integracja z Microsoft Teams i Google Classroom.

Maty i Karty Edukacyjne

Mata Miejska

Maty Miejskie prezentują elementy charakterystyczne dla miejskiego ekosystemu. Motyw przewodni mat pozwala na realizację zajęć z wielu przedmiotów szkolnych, m.in. edukacji wczesnoszkolnej, techniki, informatyki, czy przyrody.

Mata i karty inżynieryjne

Mata i karty inżynieryjne zawierają kolorowe grafiki prezentujące zestawy elementów SkriBota i SkriKita, podpowiedzi dotyczące podłączania elementów elektronicznych, przykładowe konstrukcje z wykorzystaniem SkriKita wraz ze wskazówki do ich stworzenia.

Karty elektroniczne

Każda z kart dedykowana jest innemu elementowi elektronicznemu SkriBota. Uczniowie znajdą na nich opisy sposobu działania elementów, ich nazwę, wizualizację, a także grafiki bloczków dedykowanych obsłudze danego elementu w aplikacji mobilnej SkriApp.